Ski Club Masters – úvod

SEZONA SKONČILA

– KLÍNY JSOU ZA NÁMI, REKORDNÍ KAMENEC, PRDECKÉ PASEKY, LIPENSKÁ VARIANTA A FINÁLE (MČR MASTERS) V ROKYTNCI ÚSPĚŠNĚ TAKÉ!
A PŘED NÁMI OBDOBÍ PLNÉ ODPOČINKU, TEĎ UŽ JEN LÉTO A PODZIM 🙂
DĚKUJEME VŠEM ZA PŘÍZEŇ!

Vážení závodníci, přes velkou snahu pořadatelů i vedení několika skiareálů se nám nepodařilo najít kopec, kde bychom mohli seriozně uspořádat letošní finálové závody Ski Serie Masters :-((. Sníh doslova odchází před očima.Velmi si vážíme vašeho zájmu, ale bohužel příroda nám nepřeje.

Přes ne úplně ideální průběh zimy se nám podařilo velmi kvalitně a za značné účasti závodníků (děkujeme) odjet celkem 7 závodů započítaných do Ski Serie Masters. Vzhledem k tomu, že letošní sezonu se již nesejdeme, tak slavnostní ceremoniál s předáváním pohárů za celkové pořadí bude na některém ze závodů SSM v úvodu příští sezony. Děkujeme za pochopení a už teď se těšíme! 🙂

Děkujeme za vaši účast na závodech a přízeň.

Závody v Malé Morávce – Kopřivné (přeložené z prosince na 12.3.) se měly jet jako pouze jednokolový obřák. Závod poznamenala poněkud volnější organizace a ne zcela ideálně vytyčená a zabezpečená trať. Bohužel následně na trati došlo k úrazu jedné závodnice a k dalšímu zpoždění. Pořadatelé pak závod ukončili s tím, že by se to údajně nestihlo odjet do „zavírací hodiny“ ski areálu…

Přes mimořádné usilí provozovatele ski areálu v Pasekách i vstřícnost okolních středisek nám příroda odebrala většinu sněhu (sjezdovky přestávají být spojité), takže jsme nuceni víkendové závody (Pasecký dvojboj, 8.-9.3.) odvolat :-((

Děkujeme za pochopení.

Lipno Master 2014 již zná svoje vítězeJiž popáté se letos na Lipně závody potkali závodníci Masters z celé České republiky, aby se popasovali v obřím slalomu, sjezdu a slalomu (vzhledem k tomu, že žádný jiný sjezd se v ČR nejel, tak můžeme říct, že nejlepším sjezdařem u nás je krušnoborecký Petr Hennrich :-).

V letošním roce byly závody ozdobeny sportovní celebritou nejvyšší světové extratřídy, protože všechny třidy disciplíny proběhly pod dohledem mistryně světa a suverénní vitězky Diamantové ligy Zuzany Hejnové. Zuzana, která místo lyžařských hůlek měla hole francouzské, pečlivě sledovala, jak se na trati závodu daří jejímu příteli – domácí sbírku medailí zatím nerozšířil, ale je tam velký příslib do budoucna :-). 

Na 115 závodníků si první březnový víkend užívalo nejen perfektně připravených tratí (tvrdá pista stále zalitá sluncem), ale i výborného zázemí Ski areálu na Kramolíně, testování závodních lyží Blizzard a neméně kvalitního slavnostního vyhlášení, po kterém v sobotu následoval velmi hodnotný společenský večer…

V neděli byly také vyhlášeny výsledky handicapové trojkombinace (OS, SJ, SL, hcp za věk), tedy Lipno Master 2014. V ženách zvítězila Barbora Streubelová z SK Telnice a v mužích si domu odváží křišťálový pohár za celkové prvenství domácí Jakub Pruher.

Za poslední léta jsme si zvykli, že závody na Lipně jsou vždy skvělým sportovním i společenským zážitkem a letos to bylo zcela naplněno. Je potěšitelné, že počty účastníků se rok od roku stále zvyšují, což klade stále větší nároky na pořadatele, ale ti se s tím rádi vypořádají :-).

POKUD VÁS ZAJÍMÁ, CO O ZÁVODECH SKI SERIE MASTERS ŘÍKAJÍ NEJVĚTŠÍ HVĚZDY SVĚTOVÉHO LYŽOVÁNÍ, PODÍVEJTE SE ZDE.

Větší část závodní sezony je úspěšně za námi (s hojnou a dokonce mezinárodní účastí), takže se můžete soustředit na další závody započítané do Ski Serie Masters.Zavody-zapocitane-do-ssm-2014-pozvanka
Soutěžní pravidla SSM 2013-2014
Oblíbený výrobce lyží Blizzard a bot Technica opět připravil speciální nabídku pro závodníky, která např. zahrnuje speciální obřačky pro Masters.Odkaz se všemi info je zde:

 
===================================================================================================================
Zde se dozvíte vše podstatné o lyžování, zejména závodním, kategorie Masters. Závody Masters jsou organizovány zejména pro všechny seniory, veterány, atd., tedy skutečně vyzrálé lyžaře od 30-ti let nahoru (ale i mladší závoďáci jsou vítáni :-).

Budeme vás informovat o všech zajímavých akcích týkajících se lyžování pro starší a pokročilé, a to jak v ČR, tak i v zahraničí.

Příspěvky od návštěvníků, či příznivců našich stránek jsou vítány.